Üzüm Pekmezli Cevizli Köme
Üzüm Pekmezli Cevizli Köme
Üzüm Pekmezli Cevizli Köme

Üzüm Pekmezli Cevizli Köme

0,00
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺100,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet Helal 2

Üzüm Pekmezli Cevizli Köme


 

Üzüm Pekmezli Cevizli Köme

 

Ayrı Ayrı bakıldığı zaman üzüm, ceviz ve pekmezin her biri; vitamin, mineral ve enerji deposudur. Bu üçlü üzüm pekmezli cevizli köme olarak karşımıza çıktığı zaman eşsiz bir lezzet tatlı severler ile buluşuyor. Sıcak bir çay ya da kahve eşliğinde sevdiklerimizle olan muhabbetimizi arttırmanın en güzel yollarından biri üzüm pekmezli cevizli köme ikram etmektir. 7’den 70’e herkesin yiyebileceği atıştırmalıklardan biri olan üzüm pekmezli cevizli köme, gerek bayramlarda gerekse yolculuklarda bizi yalnız bırakmayan benzersiz lezzetlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Üzüm Pekmezli Cevizli Köme Nasıl Yapılır?

 

Bir tencere içerisinde pekmez ve suyu karıştırmaya başlayın. Bu karışım içerisinden bir su bardağı ayırmayı unutmayın. Ayırdığınız bardağın içerisine nişasta ve un ekleyerek karıştırma işlemine devam edin. Tencere ve bardaktaki karışımı birleştirerek topaklanmasını önlemek için karıştırma işlemini sürdürün. Kıvamını yakaladıktan sonra altını kapatın. Elinizde bulunan cevizleri yorgan ipliğine dizin ve bu cevizleri hazırladığınız karışıma batırıp çıkarın. Daha sonra ise 48 saat boyunca kurumasını bekleyin. Bu süre bittikten sonra streç film ile sarın ve serin-kuru bir yerde saklayın.

 

Üzüm Pekmezli Cevizli Köme Nasıl Saklanmalıdır?

 

Pestil ve köme konusunda herkesin merak ettiği sorulardan biri de nasıl muhafaza edilmesi gerektiğidir. Satın aldığınız üzüm pekmezli cevizli kömeyi güneş altında ve sıcak ortamlarda tutmamaya özen göstermeniz gerekir. Bu tarz atıştırmalıklar serin ve gölge yerlerde üstü kapalı bir şekilde muhafaza edilmelidir. Buzdolabında saklayabilir miyiz dediğinizi duyar gibiyiz. Buzdolabında saklamanızı önermiyoruz. Buzdolabında sertleşme ve bayatlama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Üstü kapalı bir şekilde güneş görmeyen bir yerde saklayabilirsiniz.


İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
Benzer Ürünler