Pestil
₺85,00 KDV Dahil
₺95,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Yeni Ürün
Pestil
₺110,00 KDV Dahil
₺130,00 KDV Dahil
Pestil
₺50,00 KDV Dahil
₺53,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Pestil
₺70,00 KDV Dahil
₺80,00 KDV Dahil
Pestil
₺100,00 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Yeni Ürün
Pestil
₺100,00 KDV Dahil
₺120,00 KDV Dahil
Pestil
₺115,00 KDV Dahil
₺130,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Yeni Ürün

Pestil

Gümüşhane’nin bağrından kopup gelen pestil, yiyenlerin bir daha yemek istediği bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Pestil, çoğunlukla dut kullanılarak yapılmaktadır. Birçok çeşidi ile sevenleriyle buluşan pestil, bu kadar çok çeşidin bulunması ile birlikte meyve özleri de kullanılabilmektedir. Herkes tarafından bilinen ve tercih edilen pestil çeşitleri arasında  cevizli, fındıklı, incirli, keçiboynuzlu veya sade dut pestili bulunmaktadır. Bu pestil çeşitlerine yoreselonline.com aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilir ve bu eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz. 

Pestil Tüketiminin Faydaları

Pestil, vermiş olduğu eşsiz tadın yanında insan vücudu için oldukça yararlı bir atıştırmalıktır. Güçlü bir enerji kaynağı olan pestilin faydaları aşağıdaki gibidir;

1- Farklı meyvelerden yapılan pestil çeşitleri birçok mineral ve vitamini bünyesinde bulundurmaktadır. Bu vitaminler ve mineraller bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. 

2- Pestilin içinde bulunan selenyum minerali sayesinde vücudumuz için etkili bir antioksidandır. 

3- Pestil içinde bulunduğu çinko sayesinde düzenli tüketilmesi ile erkeklerde kısırlık problemine engel olmaktadır. 

4- Çinko dışında, kalsiyum, fosfor ve potasyum bakımından da oldukça zengin bir atıştırmalık olan pestil, düzenli tüketildiği takdirde kemik gelişimine destek olur. Ek olarak gelecek yaşlarda oluşması muhtemel eklem ve kemik rahatsızlıklarınında önüne geçer. 

5- Hücre ve doku yenilenmesi konusunda önemli olan A, B, D, E ve K vitaminlerini bünyesinde bulunduran pestil, vücudun su dengesinin korunmasına da yardımcı olur. 

 

6- En çok enerji veren atıştırmalıklardan biri pestildir. 

Pestil Kalori Değeri Nedir?

Pestil, gerek eşsiz lezzetli gerekse sağlığa olan yararları sebebi ile masalarda sürekli bulunması gereken atıştırmalıklardan biridir. Tatlı ihtiyacını gidermek isteyen kişiler tarafından da sürekli tüketilir. Tadına doyum olmayan pestilin kalori değerini birçok kişi merak etmektedir. Örnek vermek gerekirse, düzenli olarak dut pestili tüketiyorsanız dut pestilinin 100 gramının 395 kalori olduğunu bilmeniz gerekir. Diğer tatlılara nazaran pestilin kalorisinin daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. 

 

Pestil Nasıl Yapılır?

Pestil yapım süreci oldukça emek ve dikkat istemektedir. Sade dut pestili yapımından bahsedecek olursak kaynamış suya çırpılan buğday ununun eklenmesi ile başlıyor diyebiliriz. Karışıma, toz şeker, çiçek balı, süt ve dut pekmezi eklenerek süreç devam eder. Kıvama gelen karışım saten bir kumaş üzerine serilir ve 55 derece fırın içerisinde bir gün kurutulur. Kuruyan pestil kesilir ve bu eşsiz lezzet sevenleri ile buluşmaya hazır hale gelir. 

Pestil Fiyatları

Pestilin eşsiz lezzetini sizlere en uygun fiyatlar ile ulaştırmanın mutluluğunu yaşarken ücretsiz kargo seçeneklerimizle sizleri memnun etmeye çalışıyoruz. ‘’Anadolu’dan Dünya’ya’’ sloganı ile eşsiz pestel lezzetini pestil severlere ulaştırmak için kolları sıvadık. Bir kere yiyenin bir daha bırakamadığı benzersiz pestil lezzetine kargo ücreti ödemeden sahip olmak için daha fazla vakit kaybetmeyin!