Narlı Cevizli Köme
Narlı Cevizli Köme
Narlı Cevizli Köme
Narlı Cevizli Köme

Narlı Cevizli Köme

0,00
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺130,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺110,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Helal 2 Yerel Lezzet

Narlı Cevizli Köme


 

 

Narlı Cevizli Köme

 

Narlı cevizli köme, içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde hem yiyenlerin bağışıklık sistemini güçlendiriyor hem de damaklarında eşsiz bir lezzet bırakıyor. Kalp ve damar hastalıklarını büyük oranda engelleyen Narlı Cevizli Köme, Gümüşhane’nin bağrından kopup geliyor. Gümüşhane’nin eşsiz doğası ile bütünleşen, eklem ağrılarını hafifleten, kas ve kemik dokusunu güçlendiren, kolesterol seviyesini düzenleyen Narlı Cevizli Köme doğan bizlere sunduğu eşsiz gıdalardan biri. Soğuk kış günlerinde sıcak bir çay eşliğinde Narlı cevizli köme yiyerek yüzünüzde tatlı bir tebessüme sahip olabilirsiniz. Bu lezzeti bir kere tattığınız zaman bir daha bırakasınız gelmiyor!

 

Narlı Cevizli Köme Nasıl Yapılır?

 

Narlı cevizli köme yapımı hakkında bilgi almak için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. İlk olarak bir ceviz ortadan ikiye bölünür ve tek tek iplere dizilir. Hemen ardından özenle hazırlanmış narlı köme herlesine bir kez batırılır. Bu işlemlerin ardından kuruma odasına bırakılır. Kurutma odasından çıkan narlı cevizli köme tadanların ağzında eşsiz bir lezzet bırakır. Narlı herle yettiği kadar piştikten sonra dinlendirilir ve hemen peşinden köme batırma işlemi uygulanır. Narlı karışıma batırılan kelebek cevizler kışın kurutma fırınlarında kurutulurken yazın güneşte kurutulur. Bu işlem 3-4 defa tekrarlanmaktadır. 

 

Narlı Cevizli Köme Nasıl Muhafaza Edilir?

 

Köme çok narin bir gıda olmadığı için muhafaza etmek için çok fazla zahmete girmenize gerek kalmıyor. Narlı cevizli köme’yi güneş görmeyen, serin ve kuru bir yerde saklamanız gerekmektedir. Bu ürünün neme maruz kalması oldukça kısa bir sürede bozulmasına sebep olabilir. Narlı Cevizli Köme’yi buzdolabında saklamak sertleşmelere neden olabilir. Bu yüzden buzdolabında saklamanızı önermiyoruz.

 

İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Benzer Ürünler