Kuru Kuşburnu
Kuru Kuşburnu

Kuru Kuşburnu

0,00
İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺55,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet Mevsim Meyvesi 100% Organik 3

Kuru Kuşburnu


 

Kuru Kuşburnu

 

Kurutulmuş kuşburnundan çay, reçel, marmelat, hoşaf yapılabilir ve hepsi birbirinden lezzetli ürünlerdir. Ülkemizde 27 çeşit kuşburnu yetişmektedir. Bu 27 ürünün 17 tanesi Gümüşhane ilimizde yetişmektedir. Konu kuşburnu olunca söz sahibi olan ilimizin Gümüşhane olduğunu söylersek hata etmemiş oluruz sanırım. Dağınık bir şekilde yetişmesinden ötürü toplaması çok zahmetli meşakkatli bir üründür kuşburnu. Öyle olacak ki bir işçi günde 8 ile 10 kg arasında kuşburnu toplayabilmektedir.  Tatlı niyetine tüketilebilen bir üründür kuşburnu. Özellikle kış aylarına tüketirseniz ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız ve verilen emeklere değdiğini de tecrübe etmiş olacaksınız.

 

Kuru Kuşburnunun Faydaları

  1. C vitamini deposudur.
  2. Ödem atmada vücuda yardımcı olur.
  3. Kronikleşmiş öksürüğe iyi gelmektedir.
  4. Kanserle mücadelede etkili olduğu görülmüştür.
  5. Kan üretimini hızlandırır.
  6. Mide rahatsızlıklarını karşı iyi gelir.
  7. Cilde iyi gelir.
 

En çok tercih edilen kuşburnu çayı olduğundan hızlıca nasıl yapıldığından siz değerli okuyucularımıza  bahsedelim. Oldukça basit bir yapımı var. Yarım litre kaynar suyun içine 2 yemek kaşığı kuşburnu eklenir. 5 dakika daha kaynatıldıktan sonra ateşin üzerinden alınır ve 10 dakika demlenmesi için süre verilir. Demlenme süresi de dolduktan sonra tüketilmeye hazırdır. 

 

Kuru Kuşburnu Nasıl Muhafaza Edilir?

Kuru kuşburnu meyvenizin ağzını sıkı bir şekilde bağladıktan sonra bir bez torbada veya hava almayan bir cam kavanozda saklayabilirsiniz. Meyveyi sakladığınız mekanın rutubetsiz ve nemsiz olduğuna dikkat ederseniz 2 sene boyunca arzı ettiğiniz zamanlarda gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
Benzer Ürünler