Kızılcık Marmeladı
Kızılcık Marmeladı

Kızılcık Marmeladı

0,00
İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺55,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺50,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim 100% Organik 3 Yerel Lezzet Mevsim Meyvesi Pancar Şekeri

Kızılcık Marmeladı

Kızılcık Marmeladı

İnsanlık tarihiyle yaşıt olduğu rivayet edilse de bir kuzey yarım küre meyvesi olan kızılcık; görünüşündeki küçüklüğünün aksine vitamin deposu sıfatının hakkını veren; tadı, içeriği ve farklı alanlardaki pek çok faydasıyla ülkemizde yetiştiği Karadeniz ve Çukurova bölgelerine has olduğu kadar, memleketin her köşesine yayılan ünüyle, özellikle meraklılarına ve lezzet müdavimlerine doyumsuz, farklı ve orijinal bir tat sunmaktadır. Kızılcık marmeladı, kızılcıkların sonbaharda meyveye dönüşmesi ile elde edilen, gerek vitamin yönünden zenginliği ve gerekse farklı hastalıklar için tedavi destekleyici minerallere sahip olmasıyla çok eski zamanlardan beri bilinen, bilimsel araştırmalara konu olacak kadar önemli bölgesel/yöresel lezzetler arasında yer almaktadır.

 

Kızılcık Marmeladı Faydaları

Üzerine yapılan araştırmalar sonucunda kızılcık marmelatının insan sağlığına faydası olduğu apaçık bir gerçektir. Faydalarından bahsetmek gerekirse; idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelmektedir. Ayrıca kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalini düşürür. Diş çürümesinin önüne geçen kızılcık marmeladı, solunum enfeksiyonlarını da önlemektedir. Ek olarak kemikleri güçlendiren, bağırsak sağlığını koruyan ve metabolizmayı düzenleyen kızılcık marmeladı, tadı ile de birçok kişi tarafından tercih ediliyor. 

 

Kızılcık Marmeladı Nasıl Saklanır

Kızılcık Marmeladı doğru bir şekilde saklandığı sürece uzun süre tüketilebilir. Konserve ile saklandığı sürece uzun ömürlü olacaktır. Yaptığınız kızılcık marmelatını cam kavanozlar içinde saklayabilirsiniz. Cam kavanozun içine koyduğunuz marmeladı ağzını sıkı bir şekilde kapattığınızdan emin olun. Ters çevirin, örtü ile sarın ve ılımaya bırakın. Evinizde kiler varsa orada saklayabilirsiniz. Eğer yoksa güneş ve ısıya maruz kalmayacağı bir yerde muhafaza etmeniz gerekir. 

İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
Benzer Ürünler