Kestane Balı
Kestane Balı

Kestane Balı

0,00
İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺210,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺199,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim 100% Organik 3 Yerel Lezzet

Kestane Balı

Kestane Balı

Kestane Balı, insan vücuduna sağladığı eşsiz faydalar ile birçok kişi tarafından tüketiliyor ve uzmanlar tarafından da tüketilmesi öneriliyor. Başlıca faydaları şu şekildedir. Romatizma ve siyatik ağrılarında tedavi amaçlı kullanılır, astım hastalığında tedavi amaçlı kullanılır, enerji vericidir, düzenli tüketirseniz kuru öksürüğü azaltır, damarları korur ve kan pıhtılaşmasını önler, katarakt gibi göz hastalıklarına karşı korur, kolesterolü düşürür, hafızayı güçlendirir. Vücuda sağladığı yararlar ile ön plana Kestane balı, tadı ile de etkileyici olsa da dozunda tüketmekte fayda vardır. Herhangi bir polen türüne alerjiniz varsa doktorunuza danışmanız gerekir. 

Kestane Balı Nasıl Ortaya Çıkar?

Adını kestane ağacından alan Kestane Balı eşsiz bir lezzet olarak karşımıza çıkıyor. Arılar, kestane ağacının çiçeklerinden elde ettikleri öz toplar ve bal oluşturur. Özellikle bahar aylarında arılar petek petek bal üretir. Kestane Balı, koyu ve kıvamlı bir bal olması ile diğer ballardan ayrılmaktadır. Ardahan, Kastamonu ve Artvin gibi illerde bulunmaktadır. Faydalarını anlatmakla bitiremeyeceğimiz Kestane Balı, bu şekilde ortaya çıkmakta ve insanlıkla buluşmaktadır. 

Kestane Balı Nasıl Saklanır?

Elinizde bulunan balın doğal özelliklerinden bir şey kaybetmemesini istiyorsanız ışıktan ve ısıdan uzak durmalıdır. Bir müddet ısıya maruz kalan balların renginde kararma ve kimyasal yapısında değişimler gözlenebilir. 10-15 derece arasında korunan, buzdolabına konulan veya sık sık ısı değişimine uğrayan ballarda kristalleşme olabilir. Doğru bal saklama sıcaklığı 18-24 arasındadır. Bir diğer kritik nokta ise kapalı olarak muhafaza edilmesidir. Açık kalması durumunda ortamda bulunan koku ve nemi emebilir. 

 

İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Benzer Ürünler