Keçiboynuzlu Muska Tatlısı
Keçiboynuzlu Muska Tatlısı
Keçiboynuzlu Muska Tatlısı

Keçiboynuzlu Muska Tatlısı

0,00
İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺110,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet

Keçiboynuzlu Muska Tatlısı


 

Keçiboynuzlu Muska Tatlısı

 

Keçiboynuzlu Muska Tatlısı, ‘’Anadolu’dan Dünya’ya’’ sloganı ile başlamış olduğumuz bu projenin en önemli tatlıları arasında yer almaktadır. Keçiboynuzu ve pestilin inanılmaz birleşimi ile ortaya çıkan bu tatlı, bağışıklığı güçlendiriyor oluşu, içinde mineral ve vitamin bulunduruyor olması ile birlikte birçok tatlı severin alternatif tatlı tercihlerinden biri oluyor. Gerek bayramların gerekse uzun yolculukların yanı sıra yağmurlu sonbahar günlerinde veya soğuk kış günlerinde sıcak bir çay-kahve eşliğinde Keçiboynuzlu Muska Tatlısı benzersiz bir şölen oluşturuyor.

 

Keçiboynuzlu Muska Tatlısı Yapım Süreci Nasıldır?

Keçiboynuzlu Muska Tatlısı, yapımı itibari ile oldukça zor bir tatlı olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak kaynayan su içerisine çırpılmış buğday ekleyerek başlıyoruz. Hemen ardından çiçek balı, keçiboynuzu pestili, şeker ve süt konuluyor. Yeterli kıvamı aldıktan sonra saten bir kumaş üzerine ince bir şekilde seriliyor ve kurutmaya gönderiliyor. 55 dereceye ayarlanmış fırın içerisinde kurutulduktan sonra üçgen haline getiriliyor. Sonuç olarak içindeki fındık ile birlikte eşsiz bir tatlı ortaya çıkıyor. Keçiboynuzlu Muska Tatlısı yapım sürecini yaşamak istemiyorsanız sitemiz üzerinden günlük taze olarak üretilen bu tatlıyı sipariş verebilirsiniz. 

 

Keçiboynuzlu Muska Tatlısı Nasıl Muhafaza Edilir?

Keçiboynuzlu Muska Tatlısı’nı muhafaza etmenin en iyi yolu üstü kapalı bir şekilde serin ve kuru bir ortamda saklamaktır. Böyle sakladığınız sürece lezzetinden ve tazeliğinden hiçbir şey kaybetmeyecektir. Güneş altında, nemli bir yerde ve üstü açık bir şekilde saklamamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Tabii ki buzdolabına da koymamanız gerekiyor. Buzdolabı içerisinde bayatlama ve sertleşme gibi durumlar söz konusu olabilir. Üstte belirttiğimiz şekilde sakladığınız sürece herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyoruz. 


İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
Benzer Ürünler