Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı
Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı
Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı

Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı

0,00
İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺125,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺110,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet

Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı


 

Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı

 

Söz konusu yöresel lezzetler olunca Gümüşhane’nin bağrından kopup gelen Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı, pestil ile fındık ezmesinin müthiş birleşimi ile tatlı severler ile buluşuyor. İnsan vücuduna yararlarını saymakla bitiremeyeceğimiz fındık ezmesi ve pestil, bir araya gelince birçok tatlı tutkunu tarafından tercih ediliyor. Bünyesinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir rol oynayan Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı, sağlıklı tatlı konusunda benzersiz alternatiflerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı Nasıl Yapılır?

 

Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı nasıl yapılır öğrenmek için doğru yerdesiniz. Bu süreçte ilk olarak pestil nasıl yapılır onu öğrenelim. Pestil yapım sürecinde ilk önce kaynayan su içerisine çırpılmış un ekleniyor. Hemen ardından şeker, çiçek balı, süt ve keçiboynuzu pekmezi konuluyor. Yeterli kıvama gelen karışım saten kumaş üzerine ince bir şekilde seriliyor ve 55 derece sıcaklığa ayarlanmış fırın içerisinde 2 gün boyunca kurutuluyor. Kurutma işlemi bittikten sonra pestilin içine katkısız fındık ezmesi konularak rulo halinde sarılıyor. Ortaya eşsiz lezzeti ile Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı çıkıyor. Bu süreç ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız sitemiz aracılığı ile sipariş verebilirsiniz. 

 

Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı Nasıl Saklanır?

 

Keçiboynuzlu Gümüşhane Ballısı tatlısını ilk günkü tazeliği ile tüketmek istiyorsanız sizlere önereceğimiz şekilde saklama işlemi uygulamanız gerekmektedir. Bu tatlı, hiçbir koşulda güneş gören bir ortamda bırakılmamalıdır. Üstü kapalı bir şekilde kuru ve serin bir ortamda muhafaza etmeniz gerekir. Buzdolabında bayatlama ve sertleşme gibi durumlar söz konusu olabileceği için bu şekilde saklamanızı önermiyoruz. 


İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
Benzer Ürünler