Kabuklu Ceviz
Kabuklu Ceviz

Kabuklu Ceviz

0,00
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺59,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺49,90(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet

Kabuklu Ceviz

Kabuklu Ceviz

 

Ceviz her yıl ülkemizde ortalama 225 bin ton üretilmektedir. Bu üretimde zirveyi Hakkari, Kahramanmaraş ve Mersin paylaşmaktadır. Ülkemiz pek çok konuda elverişli olduğu gibi ceviz konusunda da oldukça elverişlidir. Dünyaya ihraç ettiğimiz ürünlerimizden bir tanesi de cevizdir. Ülkemizde de gayet sevilen, tercih edilen bir yemiş türüdür ceviz. Ceviz sağlığa iyi gelmesinin dışında tadıyla da çayın ekürilerinden bir tanesidir. Özellikle soğuk kış günlerinde çayın yanında ceviz tüketmek hem lezzet hem sağlık açısından en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır. 

 

Cevizin Faydaları Nelerdir?

 

Kararında ceviz tüketimi pek çok konuda sağlığa iyi gelmektedir. Kısaca aşağıdaki gibi sağlığa iyi gelmektedir.

 

1- Bağırsak sağlığı açısından faydalıdır. 43gr tüketildiğine faydalı bakteri sayısında artış görüldüğü bilimsel makalelerde yayımlanmıştır.

 

2- Pekçok kanser türüne karşı vücuda iyi geldiği kanıtlanmıştır.

 

3- İşlenmemiş yağ olduğundan ötürü kilo vermede sağlıklı olarak günlük yağ ihtiyacının karşılanmasında tercih edilmektedir.

 

4- Tip 2 diyabeti yönetme konusunda vücuda yardımcıdır.

 

5- Kolestrole de iyi geldiği ortaya çıkmıştır.

 

6- Cinsel gücü de olumlu etkilediği bilinen bir gerçektir.

 

Kabuklu Ceviz Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

 

Kuru ve serin bir ortamda saklandığında kabuklu ceviz 2-3 ay boyunca tazeliğini korur. Ancak buzdolabının buzluk kısmında saklamak yine de daha faydalı olacaktır. Şayet cevizin kabuğunu kırdıysanız cevizin içini hava geçirmez bir saklama kabının içine koyup dondurucuda 1 yıl, buzdolabında ise 6 ay kadar tazeliğini koruyabilirsiniz.

İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
Benzer Ürünler