İncir Kurusu
İncir Kurusu
İncir Kurusu

İncir Kurusu

0,00
İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺94,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺88,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet

İncir Kurusu


 

İncir Kurusu

 

Eski dönemlerden beri mutfağımızın olmazsa olmaz elemanlarından biri olan kuru incir, gerek yaş hali ile gerekse kuru hali ile birçok kişi tarafından sık sık tüketilmektedir. Benzersiz lezzettinin yanı sıra oldukça faydalı bir besin olan kuru incirin insan sağlığına kattığı faydalar göz ardı edilecek gibi değildir. Bir kere kuru incir yedikten sonra her zaman kuru incir yemek isteyebilirsiniz. Tarifsiz tadı ile yiyenleri büyüleyen incir kurusu, efsane yemişlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. 

 

İncir Kurusu Faydaları

İncir Kurusu, insan sağlığında oldukça yararı dokunan bir mutfak ürünü olduğu için birçok kişi tarafından sevilerek tüketilmektedir. İncir Kurusu’nun faydalarını saymakla bitiremeyiz ancak genel olarak ele almamız gerekirse; 

 

1- Kabızlık ve sindirim problemlerine iyi gelir. 

 

2- Potasyum kaynağı olan İncir Kurusu tansiyona hastalarına iyi gelmektedir. 

 

3- Yüksek lif kaynağı olan İncir Kurusu, diyabet hastalarına ve diyabet şüphesi olanlara iyi gelir. 

 

4- Bünyesinde bulundurduğu potasyum sayesinde yüksek tansiyonu dengeleyen İncir Kurusu, adeta kalp ve damar hastalıklarının düşmanıdır. 

 

5- Cildi koruma özelliği bulunan Kuru İncir, genç kalmak isteyenler tarafından mutlaka tüketilmelidir. 

 

İncir Kurusu’nun başlıca faydaları üstte belirttiğimiz gibi olsa da sadece benzersiz tadı için bile tüketen birçok insan vardır. Eşsiz bir lezzete sahip olan incir kurusu, damaklarda adeta lezzet şöleni hissi veriyor. 

 

İncir Kurusu Nasıl Saklanır?

Satın aldığınız incir kurusunu uzun süreli bir şekilde tüketmek istiyorsanız sizlere önereceğimiz şekilde muhafaza etmeniz gerekir. İncir kurusu, serin bir yerde tutulmalıdır. Uzun süre tüketmeyi düşünmüyorsanız, buzdolabı poşetlerine doldurarak dolaba koyabilirsiniz. Buzdolabı yerine derin dondurucu içerisinde de saklama işlemi yapabilirsiniz. Sizlere anlattığımız şekilde sakladığınız sürece tadından ve tazeliğinden herhangi bir şey kaybetmeyecektir.

İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
Benzer Ürünler