Hindistan Cevizli Pestil Sarması
Hindistan Cevizli Pestil Sarması

Hindistan Cevizli Pestil Sarması

0,00
İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : ₺125,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺105,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet

Hindistan Cevizli Pestil Sarması


 

Hindistan Cevizli Pestil Sarması

 

Hindistan Cevizli Pestil Sarması’nın tadı söz konusu olduğunda birçok tatlı sever pür dikkat kesilir. Pestilin inanılmaz tadının hindistan cevizi ile birleşmesinin sonucunda tatlı tutkunları ile buluşan Hindistan Cevizli Pestil Sarması, bir kez tadına bakanın damağında eşsiz bir tat bırakıyor. Bütün pestil ürünleri gibi sağlığa faydalı olan Hindistan Cevizli Pestil Sarması, gerek bayramlarda gerekse uzun yolculuklarda bizlere eşlik eden bu ürün, benzersiz tatlı alternatifleri arasında yer alıyor. 

 

Hindistan Cevizli Pestil Sarması Nasıl Yapılır?

Hindistan Cevizli Pestil Sarması yapmak istiyorsanız bu süreci öğrenmek için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. İlk olarak kaynamakta olan suyun içerisine çırpılmış buğday koymanız gerekiyor. Bir süre sonra bu karışımın içine pekmez, çiçek balı, şeker ve süt koymanız gerekiyor. Bu işlemlerin ardından doğru kıvama gelen karışımı ince bir şekilde sererek 55 derece fırında kurutma işlemine alıyoruz. Bu işlemde bittikten sonra rulo haline getiriyoruz ve hindistan cevizi ile kaplıyoruz. Sonuç olarak damaklarda eşsiz bir tat bırakan Hindistan Cevizli Pestil Sarması’nı yapmış oluyoruz. Bu süreci yaşamak istemiyorum diyorsanız sitemiz aracılığı ile taptaze olan ve günlük üretilen Hindistan Cevizli Pestil Sarması siparişi verebilirsiniz.

 

Hindistan Cevizli Pestil Sarması Nasıl Muhafaza Edilir?

Yöresel lezzetlerimizden biri olan Hindistan cevizli pestil sarması iyi bir şekilde korunduğu takdirde uzun süre tüketilebilir. Hindistan Cevizli Pestil Sarması, üstü kapalı, serin ve kuru bir ortamda olduğu sürece tazeliğini koruyacaktır. Güneşli, sıcak ve nemli yerlerden kesinlikle uzak tutmanız gerekir. Tabii ki buzdolabına da koymamanız gerekir. Öylesine soğuk bir yerde bayatlama ve sertleşme olabilir. Hindistan Cevizli Pestil Sarmanızı bir süre boyunca ara ara tüketmek ve bu eşsiz lezzetten faydalanmak istiyorsanız üstte belirttiğimiz şekilde saklayabilirsiniz. 


İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
Benzer Ürünler