Gümüşhane Ballısı
Gümüşhane Ballısı
Gümüşhane Ballısı
Gümüşhane Ballısı

Gümüşhane Ballısı

0,00
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺120,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺100,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet

Gümüşhane Ballısı


 

Gümüşhane Ballısı

 

Gümüşhane’nin bağrından kopup gelen Gümüşhane Ballısı, katkısız fındık ezmesi ve pestilin bir araya gelmesiyle eşsiz bir lezzeti karşımıza çıkıyor. Pestil ve fındık ezmesi insan vücudu için birçok yararı beraberinde getirirken sıcak içeceklerin yanında en çok tercih edilen atıştırmalıklardan biri oluyor. İçinde bulundurduğu mineral ve vitaminler ile bağışıklık sistemini güçlendiren Gümüşhane Ballısı, atıştırmalık olarak tüketilebilecek alternatifler arasında bulunuyor.

 

Gümüşhane Ballısı Nasıl Yapılır?

 

Gümüşhane ballısı nasıl yapılır öğrenmek için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. İlk olarak pestilin nasıl yapıldığını hatırlayalım. Pestil yapım sürecinde ilk olarak kaynamış suyun içine çırpılmış un ekliyoruz. Daha sonra bu karışıma; toz şeker, çiçek balı, süt ve pekmez koyuluyor. Karıştırılarak kıvama gelen karışım saten bir kumaş üzerine ince bir şekilde seriliyor ve 48 saat boyunca 55 derece fırında kurutulmaya bırakılıyor. Bu işlemler bittiği zaman pestilin içine katkısız fındık ezmesi konuluyor ve rulo haline sarılıyor. Sonuç olarak birçok kişinin lezzetle yediği Gümüşhane Ballısı ortaya çıkıyor. Yapım süreci ile uğraşmak istemiyorsanız sitemiz aracılığı ile Gümüşhane Ballısı’nı taptaze bir şekilde alabilir ve bu eşsiz lezzeti tadabilirsiniz. 

 

Gümüşhane Ballısı Nasıl Saklanır?

 

Gümüşhane ballısını ilk aldığınız günkü gibi taze bir şekilde tüketmeye devam etmek istiyorsanız nasıl saklamanız gerektiğini iyi bilmeniz gerekir. Gümüşhane Ballısı, kesinlikle güneş altında bırakılmamalıdır. Eşsiz lezzete sahip olan Gümüşhane Ballısı, serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. Buzdolabında saklayabilir miyiz diye merak ediyorsanız hemen açıklayalım. Gümüşhane Ballısı, buzdolabına koyulmamalıdır. Konulduğu zaman bayatlama ve sertleşme olabilir. Doğru bir şekilde saklanan Gümüşhane Ballısı, ilk günkü tazeliği ile tüketilebilir.


İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
Benzer Ürünler