Fıstık Dolama
Fıstık Dolama

Fıstık Dolama

0,00
İndirim Oranı : %4 İndirim
Fiyat : ₺480,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺460,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet

Fıstık Dolama


 

Fıstık Dolama

 

Fıstık dolama, ince serilmiş pestilin rulo haline getirilmesini ardından içerisine konulan saf antep fıstığı ezmesi ile yiyenlerin damağında eşsiz bir lezzet bırakıyor. Bir kez yiyenin bir daha yemek için can attığı fıstık dolama, sıcak içeceklerin yanında vazgeçilmez bir atıştırmalık olarak karşımıza çıkıyor. Antep fıstığı ile pestilin bir araya gelmesiyle insan sağlığına da fazlasıyla yararı olan fıstık dolama, en çok tercih edilen atıştırmalıklar arasında yer alıyor. 

 

Fıstık Dolama Nasıl Yapılır?

 

Fıstık dolama nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmek için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Fıstık dolama, birçok kişinin severek yediği eşsiz lezzetlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak pestilin yapım sürecinden bahsetmek gerekirse, kaynamış suyun içerisine çırpılan buğday ununun eklenmesi ile yapım süreci başlıyor. Hemen ardından karışımın içine toz şeker, çiçek balı, süt ve pekmez ekleniyor. Kaynayarak kıvama gelen karışım saten bir kumaş üzerinde oldukça ince bir şekilde serilir ve 2 gün boyunca 55 derece fırında kurutulmaya bırakılır. Kurutulan pestilin içerisine saf antep fıstığı ezmesi koyuluyor ve rulo halinde sarılıyor. Bütün işlemler bitince karşımıza birçok vitamin ve mineral içeren sağlığa yararlı eşsiz bir lezzet çıkıyor. 

 

Fıstık Dolama Nasıl Muhafaza Edilir?

 

Fıstık dolama nasıl muhafaza edilir sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Fıstık dolama birçok diğer tatlı gibi güneş altında bırakılmamalıdır. Fıstık dolamayı buzdolabında saklamak bu tatlıda sertleşme ve bayatlama gibi durumları ortaya çıkarabilir. Fıstık dolamayı muhafaza etmenin en iyi yolu güneş görmeyen bir ortamda, serin ve kuru bir yerde üstü kapalı bir şekilde korumanız gerekir. Böylelikle ara ara bu eşsiz lezzettin tadını hatırlayabilir ve sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.


İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
Benzer Ürünler