Fındıklı Pestil Sarması
Fındıklı Pestil Sarması
Fındıklı Pestil Sarması
Fındıklı Pestil Sarması

Fındıklı Pestil Sarması

0,00
İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺120,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet

Fındıklı Pestil Sarması


 

Fındıklı Pestil Sarması

 

Fındıklı Pestil Sarması, sağlıklı tatlı yemek isteyenlerin listesinde zirveye oynuyor diyebiliriz. Fındıklı Pestil Sarması, pestil ile fındığın birlikteliği ile yiyenlerin damaklarında adeta lezzet şöleni oluşturuyor. Bizim kültürümüzde misafirliğe gidip gelmenin yeri oldukça büyüktür. Bu gibi durumlarda hem misafirlerimize sıcak bir içeceğin yanında fındıklı pestil sarması ikram edebilir hem de misafirliğe giderken götürebiliriz. Bayramların ve uzun yolculukların vazgeçilmez yoldaşı olan fındıklı pestil sarması, tadıyla birlikte eşsiz alternatiflerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Fındıklı Pestil Sarması Nasıl Yapılır

 

Fındıklı Pestil Sarması nasıl yapılır sorusunun cevabını almak için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Tadıyla herkesi büyüleyen Fındıklı Pestil sarmasının yapımı oldukça zahmetlidir diyebiliriz. Pestil sarması yapımı için ilk olarak meyveleri yıkayın ve çekirdeklerini çıkarın. Meyveleri iyice yumuşayana kadar kaynatın. Çatal batacak hale geldikten sonra sıcaklığını atan meyveleri blenderdan geçirin. Bu sürecin ardından nişasta ve şekeri karışıma ekleyerek kaynatmaya devam edin. Gereken kıvamı tutturduktan sonra ince bir şekilde sererek kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra üstünü fındıkla kaplayarak rulo haline getirin. Eşsiz Pestil Sarması tadına bu kadar zahmete girmeden sahip olmak istiyorsanız sitemiz aracılığı ile sipariş verebilirsiniz.

 

Fındıklı Pestil Sarması Nasıl Saklanmalıdır?

 

Fındıklı Pestil Sarması nasıl muhafaza edilmeli diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Fındıklı Pestil Sarması, üstü kapalı bir şekilde serin ve kuru bir yerde korunmalıdır. Fındıklı pestil sarması kesinlikle güneş altında veya nemli yerlerde tutulmamalıdır. Böyle bir şeye maruz kalması sonucunda kısa sürede bozulabilir. Birçok kişi buzdolabında tutabilir miyiz diye merak ediyor ancak buzdolabında da tutmanızı önermiyoruz. Buzdolabında kaldığı zaman sertleşme ve bayatlama gibi durumlar söz konusu olabilir. Fındıklı Pestil Sarmasını ilk günkü tazeliği ile yemek için anlattığımız şekilde saklayabilirsiniz.

İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler