Elma Kurusu
Elma Kurusu

Elma Kurusu

0,00
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺34,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺29,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet 100% Organik 3 Kadın Elinden

Elma Kurusu


 

Elma Kurusu

 

Neredeyse her coğrafyada her iklimde kolaylıkla yetişebilen bir meyve olan elmanın içinde A,C ve B grubu vitaminler bulunur. Ayrıca potasyum demir gibi mineraller açısından da gayet zengindir. Lifli bir meyve olması da insan sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Elmanın yaklaşık olarak %90’ı su olduğundan elma kurutulduğunda hacmi küçülecek ancak faydalarından pek bir şey kaybetmeyecektir. Elma hayatımızın nerdeyse her alanında tüketebileceğimiz ulaşımı kolay bir meyvedir. Elma özünden marmelat, reçel, çay, sirkede kullanılırken kozmetik alanında da kullanılmaktadır. Örneğin diş macununda.  Elmanın daha az bir hacimde aynı faydayı sağlayabildiği elma kurusu insan sağlığı açısından son derece faydalıdır.

 

Elma Kurusunun Faydaları Nelerdir?

1-Lifli yapısından kaynaklı olarak kabızlık sorununa son derece iyi gelmektedir. Reflüsü olan insanlara da kuru elma önerilmektedir.

2-Antioksidan etkisi olduğundan bağışıklık sistemini güçlendirir.

3-Kanı temizler.

4-Kolestrolü düşürür.

5-Tok tutar.

6-Diş ve ağız sağlığını korumada yardımcı olur.

7-Düzenli kullanımda kansere karşı etkili olduğu bazı çalışmalarda görülmüştür.

Elma Kurusu Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Kuru elma saklanırken kuru ve serin bir ortama gereksinim vardır. Buzdolabında saklayabilirsiniz ancak nemlenme görülmemesi için üzerinde herhangi bir boya olmayan kese kağıtlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Buzlukta veya derin dondurucuda da saklayabilirsiniz ancak bu donmanın etkisiyle birbirlerine yapıştıklarını bir süre sonra gözlemleyebilirsiniz. Bu yapışmayı engellemek adına aralarına kese kağıdı koyabilirsiniz. Çok zahmetli bir iş olarak görülebilir ancak meyveyi ne kadar çok dondurup çözünme işlemine maruz bırakırsak o kadar çok faydasından kaybederiz bu sebepten ötürü her seferinde tüketeceğiniz kadarını çözündürmenizi tavsiye ederiz.

İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
Benzer Ürünler