Ceviz İçi
Ceviz İçi

Ceviz İçi

0,00
İndirim Oranı : %7 İndirim
Fiyat : ₺150,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺140,00(KDV Dahil)
Yerli Üretim Yerel Lezzet

Ceviz İçi


 

Ceviz İçi

 

Kabaca açıklayacak olursak cevizin kabuğundan ayırılmış halidir. Kabukla uğraşmak istemeyen insanların hazır olarak alıp hızlıca tüketebileceği ülkemizin lezzetli yemişlerinden bir tanesidir. Özellikle kış aylarında ceviz içine olan talep artmaktadır. Pek çok rahatsızlığa iyi geldiği de bilinmektedir. Ceviz ülkemizde pek çok bölgede tarımı yapılabilen bir yemiş türüdür. Hakkari 2019 yılı verilerine göre üretimin ülkemizdeki zirvesiyken Hakkari’yi Mersin ve Kahramanmaraş takip etmektedir. 

 

Cevizin Faydaları Nelerdir?

Kararında ceviz tüketimi pek çok konuda sağlığa iyi gelmektedir. Kabaca sizler için bu konuları sıralayalım.

1- Bağırsak sağlığı açısından faydalıdır. 43 gram tüketildiğinde faydalı bakteri sayısında artış görüldüğü bilimsel makalelerde yayımlanmıştır. 

2- Pekçok kanser türüne karşı vücuda iyi geldiği kanıtlanmıştır. 

3- İşlenmemiş yağ olduğundan ötürü kilo vermede sağlıklı olarak günlük yağ ihtiyacının karşılanmasında tercih edilmektedir. 

4- Tip 2 diyabeti yönetme konusunda vücuda yardım etmektedir. 

5- Kolesterole iyi gelmektedir.

6- Cinsel güce olumlu etki etmektedir. 

 

Ceviz İçi Nasıl Korunmalıdır?

Kabuğundan ayrıldığı için ceviz içi çürümeye müsait bir konumdadır. Ceviz içini saklamak için serin ve kuru bir ortam tercih edilmelidir şayet dondurucu veya buzdolabı imkanınız yoksa. Saklama kabında buzdolabında 6 ay kadar çürümeden kendini muhafaza edebilir. Dondurucu da ise bu süre 1 yıla kadar çıkabilmektedir. Ceviz içimizi saklarken dikkat etmemiz gereken diğer bir husus ise üstünde leke olup olmadığı üstünde leke olan ceviz içlerini ayırmamız gerekmektedir ki bozulma yaşanmasın.

İnstagram Sayfamızı Takip ederek her gün yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
Benzer Ürünler